Niemcy uznały Polskę za obszar wysokiego ryzyka. Dla osób przekraczających granicę wprowadzano surowe obostrzenia
Od niedzieli, 5 grudnia na granicy polsko-niemieckiej obowiązują surowe obostrzenia sanitarno-epidemiczne. Osoby przekraczające granicę muszą liczyć się z utrudnieniami i wyrywkowymi kontrolami.
