Saksonia wprowadza obowiązkowe testy dla uczniów i pracowników transgranicznych

Informację o zaostrzeniu przez władze Saksonii zasad przekraczania granicy przekazał w Internecie burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz. Gronicz nie krył zaskoczenia planowanymi zmianami w komunikacji transgranicznej. – Choć wyjątkowo trudna sytuacja epidemiczna w sąsiedniej Saksonii nie jest tajemnicą, to jednak wiadomość o nowym rozporządzeniu, które zmieni zasady pobytu osób przybywających lub wracających do Saksonii z tzw. obszarów ryzyka, a więc także Polski, …czytaj więcej

Rząd przyjął Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Narodowy Program Szczepień zawiera najważniejsze kwestie w sprawie planowanych szczepień na COVID-19. Składa się z dziewięciu rozdziałów z informacjami dotyczącymi m.in. skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek, procesu zakupów i finansowania oraz dystrybucji i logistyki.

Saksonia zaostrza przepisy w związku z COVID-19

  W związku z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń, znacznym obciążeniem szpitali związanym z leczeniem pacjentów z COVID-19 oraz przeciążeniem systemu opieki zdrowotnej, Saksonia a w szczególności powiat Görlitz wprowadzają kolejne obostrzenia. Zaostrzone przepisy wchodzą w życie w czwartek, 10 grudnia o północy i obowiązywać będą do 10 stycznia przyszłego roku.