W Görlitz produkcja pociągów zostanie zastąpiona produkcją czołgów i ciężkich pojazdów wojskowych
Dziś w obecności kanclerza Niemiec Olafa Scholza i premiera Saksonii Michaela Krechmera doszło do podpisania umowy ramowej między firmą Alstom, a francusko-niemieckim koncernem zbrojeniowym KNDS. Umowa dotycząca przejęcia zakładów Alstom w Görlitz na rzecz przedsiębiorstwa przemysłu zbrojeniowego została sfinalizowana po wielomiesięcznych negocjacjach. Alstom wcześniej ogłosił upadłość w tej części kraju, co miało doprowadzić do zamknięcie zakładu. W najbliższym czasie, linię …czytaj więcej
