W Görlitz produkcja pociągów zostanie zastąpiona produkcją czołgów i ciężkich pojazdów wojskowych

Dziś w obecności kanclerza Niemiec Olafa Scholza i premiera Saksonii Michaela Krechmera doszło do podpisania umowy ramowej między firmą Alstom, a francusko-niemieckim koncernem zbrojeniowym KNDS. Umowa dotycząca przejęcia zakładów Alstom w Görlitz na rzecz przedsiębiorstwa przemysłu zbrojeniowego została sfinalizowana po wielomiesięcznych negocjacjach. Alstom wcześniej ogłosił upadłość w tej części kraju, co miało doprowadzić do zamknięcie zakładu. W najbliższym czasie, linię …czytaj więcej

Narada z Wojewódzkimi Inspektorami Transportu Drogowego z udziałem Wiceministra Infrastruktury

Tematem przewodnim spotkania kierownictwa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z Wojewódzkimi Inspektorami było podsumowanie efektów kontroli drogowych prowadzonych w 2024 roku. W naradzie uczestniczył Wiceminister Infrastruktury Stanisław Bukowiec, który podkreślił kluczowy udział kontroli ITD w działaniach resortu na rzecz zapewnienia uczciwej konkurencji na polskim rynku przewozów drogowych, wobec ekspansji przewoźników z krajów trzecich. Spotkanie ścisłego kierownictwa Inspekcji Transportu Drogowego z Wojewódzkimi …czytaj więcej

Görlitz. Kretschmer i Scholz z wizytą w zakładzie Alstom

Premier Michael Kretschmer i kanclerz federalny Olaf Scholz odwiedzili zakład Alstom w Görlitz. Przedstawiciele Alstomu i KNDS udzielą politykom informacji na temat przyszłości spółki. Firma zbrojeniowa KNDS negocjuje z Alstomem przejęcie zakładu zatrudniającego siedmiuset pracowników. KNDS produkuje ciężkie pojazdy dla wojska. Są to m.in. jezdne systemy rozpoznawcze, przeciwlotnicze i artyleryjskie, a także czołgi i bojowe wozy piechoty.